Cuma, Eylül 18, 2020
info@keyifpesinde.com
Öneri ve İpuçları

İlk Defa Kamp Yapacaklar İçin Tavsiyeler & Bilinmesi Gerekenler

İlk Defa Kamp Yapacaklar İçin Tavsiyeler & Bilinmesi Gerekenler

Doğa, deniz ve spor ne güzel bir üçlü değil mi? Bunları düşünen ve seven birisi ömrü boyunca bir kez bile olsa kamp yapma fikrini aklından geçirmiştir. Tabi bu düşünceler sadece yetmiyor eğer bir kamp yapmak istiyorsak ve bu düşünceleri yaşamak istiyorsak öncelikli olarak bilmemiz ve uygulamamız gereken bazı bilinmesi gereken kurallar var.

Nerede Kamp Yapmalı?

Nerede kamp yapacağınızı düşünmeden önce neden dolayı kamp yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun içinde macera var doğa var bunları biliyoruz ama bunlardan önce denize girmek mi, uzun doğa yürüyüşümü yoksa her ikisi mi bunlar gibi küçük ve önemli ayrıntıları belirlemeniz gerek.

Gideceğiniz yeri ve nasıl bir kamp yapacağınızı kararlaştırdıktan sonra o yere ait hava koşullarını araştırmanızda fayda var. Ne de olsa denize girmek için gittiğiniz yerde bu yağmur ne zaman bitecek derdiyle çadırın içinde oturmak istemezsiniz.

Zaman Yönetimi Olmazsa Olmazlardan

Güzel ve kaliteli bir tatil için diğer önemli bir durumda zaman yönetimidir. Örnek verecek olursak iki günlük bir kamp için uzak bir noktaya ya da bölgeye gitmek sizce doğru olur mu? Kamp yapmanın en güzel ayrıcalıklı noktası tabi ki doğa ile baş başa kalmak. Yüzeceksiniz, uzun yürüyüşlere çıkacaksınız, eğer beni onlar kesmez diyorsanız tırmanıp atlayacaksınız. Tüm bu program için yeterli zamanı ayırdığınızdan emin olunuz.

Zaman yönetiminde en küçük bir zaman diliminin bile önemi vardır. Yolda gideceğiniz mesafe, geçireceğiniz zaman, durakladığınız yerlerde yapacağınız molalar. Bunların yanına yemek yiyeceğiniz, spor yapacağınız zamanların hepsini hesaba katmalısınız.

Giderken Yanıma Ne Alsam?

Mükemmel bir kamp tatilinde kabus yaşamamak için bu bölüm en önemlisidir. Öncelikle bilmelisiniz ki kamp yaparken evdeki rahatlığı aramayacaksınız. O yüzden evim evim güzel evim diyorsanız kamp yapmasanız daha iyi olur. Kamp alanına giderken yanınıza almanız gereken ilk şey çadırdır. Kamp yapacağınız mevsime göre çadır seçimini yapmanız güzel bir ayrıcalık olacaktır. Çadır altlığı kullanmanız çadırınızdan daha fazla faydalanmanızı ve çadıra girmeden önce çadır havalandırmaları açmanız nemlenmeyi engelleyecektir. Çadır lambası kullanırsanız güzel olur ve lambayı istediğiniz yere montelemek için çadır lambası kayışı alınız.

Kamp sandalyesi de asla unutulmayacaklar arasındadır. Bunların dışında kişisel eşyalarınız bulunmaktadır ki her şeyi unutsanız dahi spor yapacağınız kıyafeti ve ayakkabıyı unutmayınız. Yiyecek içecekler için kampa has tencere, tava, çatal ve bıçak setlerinden alabilirsiniz. Yiyecek  içecekler soğuk olsun diyorsanız soğutucu sırt çantası ve aküsü alınız. Uyku tulumu kullanacaksanız kesinlikle matınızı alınız.

Son olarak da uzun doğa yürüyüşleri için bölgenin haritasını, ne olur ne olmaz diye fazladan suyunuzu, böcek sokmaları ve burkulmalara karşı ilk yardım çantanızı yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Bize Katıl !
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Kamp ve Doğa hayatı ile ilgili yeni yazılardan, gezilerden, tavsiyelerde haberdar olmak için abone olun.
Gizliliğinize saygı duyuyor ve korumayı ciddiye alıyoruz.

Bize Katıl!

Kamp & Karavan ve Doğa hayatı ile ilgili yeni yazılardan, gezilerden, tavsiyelerden haberdar olmak için abone ol.

Teşekkürler.

Eksik ya da hatalı girdiniz.

Bir cevap yazın

İlk Defa Kamp Yapacaklar İçin Tavsiyeler & Bilinmesi Gerekenler

Send this to a friend